MC Ryzza

Poprvé se postavil za mikrofon na přelomu let 2001/2002 z legendární dj Teslikem. Od počátku byl zaměřený na Hip-Hop, což bylo pro něj obrovskou výhodou v budoucnu, kdy se setkal s drum and bassem. Díky jeho neskutečné flow a ovládání davu skrze mikrofon si jej za nedlouho všimli i kluci z havířovské Audio Bush Crew, se kterými poté vystupoval na drum and bassových akcích. V té době se jmény jako Rony Gee, Cooldy, Dareen, Owec, Warp a s dalšími členy této crew. Při jedné návštěvě Clownfish Crew v Havířově se poznal s Disgustinem Justinem a Bassinem, které po doprovodu jejich setů za mikrofonem doslova uchvátil, což bylo základem pro jeho časté obsazování na opavských dnb akcích. Časem se pak stal i zástupcem Clownfish Crew společně s MC Bablou, se kterým často vystupují. Ryzza je také zástupcem ostravského seskupení Ova Da Top, kde reprezentuje především break beat společně s dj’s Martinem Dee, Lautekem, Zekem, Garnie-c a dalšími.

Ryzza patří mezi špičku českých MC’s a kdo jej slyšel, jistě potvrdí, že jeho rychlost je srovnatelná s českým kulometem Bren.

Mezi jeho oblíbené subžánry dnb patří zejména jump-up, ale má rád i jiné jako neurofunk, liquid funk, inteligent dnb a další.

Za svou kariéru vystupoval za mikrofonem se jmény jako Aphrodite, Prolix, Jade, Sayko, Bifidus Aktif, X.Morph, Katcha nebo třeba Thom Herian (N.O.H.A.).
Mezi jeho oblíbence patří: Dj Joko, Hazard, The Prototypes, Capital J, Spor, Nicky Blackmarket, Shy Fx. Z MC’s pak Skibadee, Harry Shotta, Deadly Hunta.